منوی مرکز بهداشت
اخبار > سومین جلسه اضطراری شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان کهگیلویه با محوریت کرونا ویروس در دهدشت برگزار شد.


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه عنوان کرد؛

سومین جلسه اضطراری شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان کهگیلویه با محوریت کرونا ویروس در دهدشت برگزار شد.

مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان کهگیلویه گفت: سومین جلسه اضطراری شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان کهگیلویه با محوریت کرونا ویروس در دهدشت برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان کهگیلویه؛ دکتر محمد طاهر طیب زادگان در این زمینه تصریح کرد: با توجه به شیوع بیماری ناشی از کرونا ویروس در سطح کشور و به تبع آن در استان کهگیلویه و بویراحمد و در راستای اتخاذ تصمیمات پیشگیرانه و آموزشی  در سطح شهرستان کهگیلویه صبح امروز سومین جلسه اضطراری شورای سلامت و امنیت غذایی با محوریت کرونا ویروس و به ریاست فرماندار شهرستان در محل فرمانداری کهگیلویه تشکیل جلسه داد.

طیب زادگان ادامه داد: تعطیلی بازار روز، بازار شب، عدم فعالیت دوره گردها و دستفروشی ها و همچنین تعطیلی سمبوسه و فلافل فروشی ها در سطح شهر دهدشت و سایر نقاط شهرستان در این جلسه مطرح و مقرر گردید این مهم از 17اسفندماه با همکاری شهرداریها و نیروی انتظامی عملیاتی گردد.

وی اظهار داشت: در این جلسه مقرر گردید اکیپ های سیاری با همکاری هلال احمر، نیروی انتظامی و شبکه بهداشت و درمان تشکیل و در محل ورودی شهرستان در منطقه پادوک مستقر گشته و نسبت به سنجش کلیه مسافرین اقدام لازم صورت پذیرد و موارد مشکوک جهت قرنطینه معرفی گردند.

طیب زادگان افزود: مقرر گردید گشت های مداوم تعزیرات حکومتی در شهرستان فعال گشته  و در جهت  شناسایی متخلفین اقدام نموده و نسبت به معرفی صنوف متخلف بویژه صنوف مرتبط با لوازم بهداشتی به دادگستری و پلمپ اصناف گرانفروش یا کم فروش اقدام گردد.

وی ادامه داد:مقرر گردید اداره زندان نسبت به غربالگری زندانیان با جدیت اقدام نماید و موارد مشکوک جهت قرنطینه شدن معرفی گردند.

طیب زادگان ادامه داد: مقرر گردید سازمان تبلیغات اسلامی نسبت به تعطیلی برنامه های مناسبتی، نمازجماعات وبرنامه های فرهنگی تا اطلاع ثانوی اقدام نماید.

وی در ادامه اظهار داشت: مقرر گردید اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان با نصب بنر در مبادی ورودی شهر و میادین اصلی سطح شهر دهدشت از حضور میهمانان نوروزی و گردشگران به شهرستان کهگیلویه تا اطلاع ثانوی جلوگیری نماید و همچنین نسبت به تعطیلی کلیه سفره خانه های سنتی وکبابی ها ورستورانهای بین راهی اقدام نماید.

طیب زادگان افزود: در این جلسه ضمن تاکید بر این مهم که کلیه خبرهای مربوط به موضوع کرونا ویروس صرفا می بایست از طرف شبکه بهداشت ودرمان شهرستان کهگیلویه اعلام عمومی گردد مقرر گردید با منشران اخبار کذب و غیر رسمی در فضای مجازی و سطح جامعه با هماهنگی دادستانی شهرستان برخورد گردد.

وی در ادامه بیان داشت: تامین آب ژاول و ادامه ضدعفونی کردن وگندزدایی سطح شهر ها و روستاهای شهرستان با همکاری ادارات آب فای روستایی و شهرداری ها و سایر ادارات مرتبط و همچنین نظارت جدی اداره صنعت، معدن وتجارت بر صنوف حساسی مانند داروخانه ها، نانوایی ها و مراکز لوازم بهداشتیو کالاهای پزشکی و برخورد با متخلفین از دیگر مصوبات سومین جلسه اضطراری شورای سلامت وامنیت غذایی شهرستان کهگیلویه در راستای مقابله با کرونا ویروس می باشد.

وی در پایان ضمن تاکید بر لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی و پیشگیرانه از عموم مردم شریف شهرستان کهکگیلویه خواست تا جهت اجرای هرچه بهتر مصوبات شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان همکاری لازم را با ادارات ونهادهای مربوطه داشته باشند به خصوص اینکه از مراجعه غیر ضرور به بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت و سایر مراکز بهداشتی ودرمانی به جز در موارد اورژانسی اجتناب نمایند.9/

 


١٥:٤٦ - شنبه ١٧ اسفند ١٣٩٨    /    شماره : ٢٧٠٢٥    /    تعداد نمایش : ٦٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
خدمات مرکز
سخن مدیر
اطلاعیه ها «آرشیو اخبار»
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
آدرس:دهدشت خیابان شهید مسکور پارسی ، شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه تلفن: 7650 - 3226 - 074
تمامی حقوق این سایت متعلق به شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه است . @2107
طراحی و توسعه در اداره ی فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه علوم پزشکی یاسوج