اخبار > حوادث و بلایای طبیعی تهدیدی جدی برای حیات، توسعه و تکامل جامعه بشری/ ارتقای توان مدیریت خطر در حوزه سلامت


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری کارگروه تخصصی سلامت در بلایا در دهدشت؛

حوادث و بلایای طبیعی تهدیدی جدی برای حیات، توسعه و تکامل جامعه بشری/ ارتقای توان مدیریت خطر در حوزه سلامت

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه گفت: حوادث و بلایای طبیعی و انسان ساخت به هرشکل و یا با هر علتی که وقوع پیدا کنند، تهدیداتی جدی برای حیات، توسعه و تکامل جامع بشری را به همراه دارند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر کوروش داوری افزود: این تهدیدات می توانند سلامت و جان انسان، اموال و دارایی ها و محیط زندگی انسان را تخریب کرده و فرآیند توسعه را متوقف و حتی معکوس نمایند.

وی با تاکید بر کسب آمادگی، تدارک لوازم و تجهیزات لازم جهت ارائه پاسخ موثر و مناسب به منظور کاهش مرگ و میر، مصدومیت و معلولیت و بار ناشی از وقوع این حوادث، بیان داشت: این امر از طریق برنامه ریزی جامع مبتنی بر نتایج بررسی مداوم خطر و توجه به ظرفیت های موجود و قابل افزایش امکانپذیر است.

وی خاطرنشان کرد: رسالت اصلی این کارگروه ارتقای توان مدیریت خطر حوزه سلامت به منظور کاهش آسیب پذیری سازه ای، غیر سازه ای و عملکردی، افزایش ظرفیت، تاب آوری و تامین پایداری عملکرد حوزه سلامت در زمان وقوع حوادث، افزایش توان پاسخ در جهت کاهش مرگ و میر و بیماری ها، معلولیت ها و عوارض سوء ناشی از کلیه مخاطرات غیر مترقبه طبیعی و انسان ساز می باشد.

به گزارش وب دا؛ کارگروه تخصصی سلامت در بلایای شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه با حضور سرپرست، معاون امور بهداشتی و کارشناسان ستادی در محل سالن اجتماعات این شبکه برگزار شد.9-15-142

خبر؛ آرمان شفائی

 

 


١٣:٣٥ - دوشنبه ١٢ تير ١٣٩٦    /    شماره : ١٥٥٣٦    /    تعداد نمایش : ٣٠٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: