اخبار > استقبال پرشور مردم از نمایشگاه خطرسنجی و چادر های سلامت در دهدشت


  چاپ        ارسال به دوست

با گذشت شش روز از هفته سلامت؛

استقبال پرشور مردم از نمایشگاه خطرسنجی و چادر های سلامت در دهدشت

در ششمین روز از هفته سلامت معاون امور بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه از نمایشگاه خطرسنجی و چادر های سلامت سطح شهر دهدشت بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ در راستای هرچه باشکوهتر برگزار شدن آئین های هفته سلامت از ابتدای این هفته نمایشگاه خطرسنجی و همچنین چادرهای سلامت در سطح شهر دهدشت برپا شد، که با استقبال خوب مردم این شهر روبرو شد.

معاون امور بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه در این زمینه تصریح کرد: هدف از اجرای این طرح تشویق جمعیت بالای 30سال برای مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاهها و خانه های بهداشت برای تعیین احتمال بروز سکته قلبی و مغزی در 10سال آینده و تشخیص زودرس سه سرطان روده بزرگ، پستان و دهانه رحم است.

جلاالدین آبروان ادامه داد: پایه و اساس بیماری های غیر واگیر مانند بیماری های قلبی عروقی، سرطان و دیابت، عدم تحرک کافی، تغذیه ناسالم، سبک زندگی غلط مانند استعمال دخانیات و الکل  با زندگی سالم مرتبط است، لذا با همراهی مردم و آموزش هایی که در چنین نمایشگاه ها، مراکز و پایگاههای سلامت ارائه می شود، می توان در مقوله پیش گیری  از ابتلاء پیشرفت های چشمگیری داشت.

چادرهای سلامت برپا شده از ابتدای هفته سلامت در شهرهای دیشموک، قلعه رئیسی و سوق نیز شاهد چنین استقبال پرشوری از طرف مردم می باشند.

برپایه این گزارش؛ نمایشگاه خطر سنجی دهدشت و همچنین چادر سلامت در محل کلینیک شماره 2امام سجاد (ع) این شهر واقع درابتدای خیابان پست قدیم از ابتدای هفته سلامت و با حضور کارشناسان با تجربه برای انجام مشاوره های لازم در خصوص  سکته های مغزی، قلبی، سرطان، خودمراقبتی، تغذیه، پیشگیری از دخانیات و الکل و همچنین راههای  شاد زیستن برای بازدید عموم دایر و تا پنج شنبه 7 اردیبهشت ماه آخرین روز هفته سلامت برپا خواهند بود.9/

خبر:آرمان شفایی

 نسخه چاپی خبر


١٢:٤٨ - چهارشنبه ٦ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ١٥٠٧٧    /    تعداد نمایش : ٣٥٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: