اخبار > چهارمین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی سالجاری در دهدشت برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

شهرستان کهگیلویه؛

چهارمین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی سالجاری در دهدشت برگزار شد

چهارمین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان کهگیلویه به ریاست فرماندار این شهرستان و با حضور حداکثری اعضاء در محل سالن جلسات فرمانداری کهگیلویه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از اهتمام اعضاء در پیگیری مصوبات جلسات قبل، در خصوص آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و مشکلات و خطرات ناشی از آن صحبت کرده و به ارائه راهکارها و پیشنهادها در زمینه پیشگیری از ابتلای به  این بیماری پرداخت.

دکتر سید غفار شفایی در ادامه از همه مسئولین ادارات ذیربط خواست تا با جدیت موضوع این بیماری را رصد کرده تا به لطف الهی شاهد بروز وشیوع  بیماری در شهرستان نباشیم .

وی  همچنین به تقسیم بندی انواع بیماری آنفلوآنزا پرداخت و اظهار داشت :خطرناک ترین نوع بیماری آنفلو آنزا از طریق پرندگان و طیور به انسان منتقل می شود که مخزن ویروس آن در طیور می باشد.


شایان ذکر است:در ادامه پس از بحث و بررسی و تبادل نظر و قرائت مصوبات جلسه قبل مواردی به تصویب اعضاء رسید که از آن مهم می توان به موضوع کشتارگاه دهدشت اشاره کرد.

مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان کهگیلویه در زمینه کشتارگاه دهدشت تصریح کرد:در این جلسه مصوب شد نشستی با حضور نمایندگان شهرداری های چرام و دهدشت ،فرمانداری های این دو شهرستان و  همچنین نمایندگان شبکه بهداشت ودرمان ، دامپزشکی و محیط زیست در شهرداری دهدشت برگزار و ظرف 20 روز آینده عمده مشکلات کشتارگاه دهدشت رفع در غیر این صورت  با تصویب شورای تامین شهرستان تعطیل و پلمپ گردد تا شهرداری گوشت مورد نیاز شهرستان را از طریق کشتارگاه بهبهان و گچساران تامین نماید.

وی ادامه داد :در خصوص جمع آوری و برخورد با سمبوسه  و فلافل فروشی های سیار و همچنین ماهی فروشان سیار در سطح شهر دهدشت مقرر شد کمیته مربوطه در شهرداری با همکاری نیروی انتظامی، محیط زیست و شبکه بهداشت اقدام لازم رو در خصوص جمع آوری آنها به عمل آورد.

دکتر شفایی با اشاره به وجود مراکز عرضه قلیان در سطح شهر دهدشت که به صورت مخفیانه در زیرزمین ها و یا در طبقات بالای واحدهای تجاری فعالیت می کنند تصریح کرد :در این جلسه مقر گردید چنینمراکزی پس از شناساییی توسط اتاق اصناف و شبکه بهداشت در شورای تامین شهرستان تعیین تکلیف شوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد:با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز و حضور میهمانان نوروزی در سطح شهرستان مقرر شد که شهرداری دهدشت با همکاری ادارات ذیربط نسبت به پاکسازی شهر به ویژه ورودی های آن اقدامات لازم را انجام دهد.9/  

خبر:آرمان شفایی  


٠٨:٠٨ - دوشنبه ٢ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ١٤٤٢٢    /    تعداد نمایش : ٣٦٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: